Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amargasaurus
Býložravý dinosaurus z Patagonie patřil mezi sauropody. Na zádech měl trny které byly za života dinosaura pokryty kůží. O funkci této plachty zatím panují dohady. Mohly např. sloužit k regulaci tělesné teploty, k zastrašení protivníka a nebo samcům k upoutání samic.

Amargasaurus

kostra Amargasaura

Carnotaurus
Masožravý theropod s rohy nad očima, kostěnými šupinami na těle, zakrnělými předními končetinami, masívní hlavou ale křehkou spodní čelistí - tak by se dal nejlépe popsat Karnotaurus. Jeho křehká čelist není pro lov zrovna ideální a tak zřejmě se živil mršinami.

Karnotaurus

kostra Karnotaura

Masiakasaurus
Ne moc velký ale velice zvláští theropod z Madakaskaru. Vyznačuje se svými zvláště vybočenými zuby. Je možné že tyto zuby používal k usmrcení své kořisti. Ale i on se zřejmě stával kořistí větších masožravců.

Masiakasaurus

hlava Masiakasaura

Tuojiangosaurus
Asijský příbuzný stegosaura měl trny nejen na hřbetě ale i na boku. Tyto trny zřejmě sloužili k ochraně před masožravci kteří by na něj chtěli z boku zaútočit. Pláty na zádech měly zřejmě stejnou funkci jako u většiny stegosaurů.

Tuojiangosaurus

tady podce na boku ještě nemá

Deinocheirus
Dinosaurus zahalený tajemstvím protože se z něj našel zatím jen pár obrovských předních končetin dlouhých přes 2m s velkými drápy. Jeho vzhled je odhadovaný dokud se nenajde více jeho kostí.

Deinocheirus

Deinocheirus

Dracorex
Podivný dinosaurus jehož hlava připomíná spíše hlavu draka než dinosaura patří mezi Pachycefalosaury. Jeho zváští rohatá hlava sloužila zřejmě k zastrašení protivníků a menších masožravců. Je možné že se samci také těmito hlavami sráželi.

Dracorex

lebka drakorexe

Epidendrosaurus
Malý asi jako vrabec velký dinosaurus s neobvykle protáhlým třetím prstem. Funkce takto protáhlého prstu je zatím neobjasněná. Jeho těla bylo pravděpodobně pokryto peřím. Je to zatím nejmenší objevený dinosaurus(nepočítáme-li ptáky).

Epidendrosaurus

Styracosaurus
Býložravý ceratopsid s neobvyklým límcem. Rohatí dinosauři většinou neměli tolik rohů. Styrakosaurus má jeden roh na nose a k tomu dalších 6 rohů na límci. Celý jeho vzhled zřejmě sloužil k vystrašení masožravců. Pokud by se dokázal vztyčit na zadní tak mohl vypadat ještě větší.

Styrakosaurus

model Styrakosaura

Spinosaurus
Gigantický predátor známý z filmu Jurský park 3 který byl možná ještě větší než tyranosaurus a giganotosaurus. Zatím se však z něho našlo velmi málo pozůstatků a tak se o něm moc neví. Jeho zváštním znakem byla plachta která mohla být až 2 metry vysoká.

Spinosaurus

spinosaurus v JP3

Nigersaurus
Býložravý sauropod se zvláštími čelistmi které zřejmě fungovaly jako obrovský vysavač. Měl 500 až 600 vyměnitelných zubů a spásal hlavně přízemní rostliny.

Nigersaurus

Nigersaurus hlava

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář