Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spinosaurus aegyptiacus

Délka 18-20m

Snad největší dravý dinosaurus co kdy žil. Byl jistě postrachem všecho živého v Africe. Jen samotná plachta na zádech byla vysoká 2m. Měl dlouhé čelisti jako krokodýl. Jeho úhlavní nepřítel byl Karcharodontosaurus.

Spinosaurus v Traismaueru

Giganotosaurus carolinii

Giganotosaurus carolinii

Délka 12-14m

Obrovský predátor z Jižní Ameriky který rád lovil mladé sauropody. Nové výzkumy ukazují že lovil ve smečkách takže musel být postrachem všech dinosaurů kteří s nimi žili na stejném území.

Gigantosaurus

Tyrannosaurus rex

Délka 12-13m

Dlouhou dobu byl považován za největšího dravého dinosaura. Pak toto prvenství převzali Spinosaurus a Giganotosaurus. T.rex žil v Severní Americe kde lovil hlavně rohaté Ceratopsidy a býložravé Hadrosaury.

Tyrannosaurus

Mapusaurus roseae

Délka 12-13m

Stejně dlouhý a nebezpečný jako Tyrannosaurus. Tento predátor žil v Jižní Americe a byl vážnou konkurencí Giganotosaurovi přesto že byli blízce příbuzní. Bylo nalezeno 9 jedinců různého stáří.

Mapusaurus

Carcharodontosaurus saharicus

Délka 11-13m

Další z obrovských masožravců ze severní Afriky. Byl sice menší než Spinosaurus ale zhruba stejně nebezpečný. Jeho jméno znamená ještěr se žraločímy zuby protože se jeho zuby podobají zubům pravěkého žraloka.

Carcharodontosaurus

Tyrannotitan chubutensis

Délka 11-13m

Tento nedávno objevený theropod z Argentiny byl menší než jeho konkurenti ale pokud nelezené ostatky patřily jen průměrným jedincům tak mohli existovat jedinci ještě větší. Jisté je však že možná ještě větší theropodi než Spinosaurus teprve čekají na to až je někdo objeví.

Tyrannotitan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobrý

(jaroslav, 20. 5. 2010 14:02)

ty dynosauři jsou dobrý ale dejte jich tam víc.

jo ujde to

(malek, 23. 3. 2010 11:13)

ujdeto ale víc textu a obrasků