Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amphicoelias fragillimus

Délka? 52 -62m

Snad největší suchozemské zvíře všech dob ale informace o něm jsou spíš neznámé než známé. Byl z něj nalezen pouze jediný obratel který se však někde záhadně ztratil. Z této jediné kosti vědci odvodili jeho gigantickou délku.

Amphicoelias

Bruhathkayosaurus matleyi

Délka? 40 -44m

O tomhle dinosaurovi jsou znalosti podobně strohé jako o předešlém. Nejdříve se mělo za to že to je theropod až potom byl přiřazen k sauropodům. Dokonce se tvrdí že jeho kosti jsou ve skutečnosti zkamenělé dřevo.

Bruhatkyaosaurus

Puertasaurus reuili

Délka 35 - 40m

Tento sauropod je určitě známější než ti dva předchozí. Šířka jeho hrudníku byla 5m. Na takového obra si zřejmě žádný dravec netroufl ale jeho mláďata se musela mít na pozoru.

Puertasaurus

Argentinosaurus huinculensis

Délka 30 - 37m

Jihoamerický sauropod s hmotností 100 tun a schopností odradit snad každého predátora. Dlouhou dobu byl považován za největšího dinosaura ale pak ho předešel Puertasaurus. Stejně jako mnoho velkých sauropodů i on není moc známý.

Argentinosaurus

Supersaurus vivianae

Délka 35m

Snad nejznámější z gigantických sauropodů. Původně se nazýval Ultrasauros ale pak se zjistilo že to jsou jen smíchané kosti Supersaura a Brachiosaura. Patřil spíše k lehčím sauropodům.

Supersaurus

Paralititan stromeri

Délka 26 - 32m

Tento dinosaurus je už ponějud menší než ti předchozí ale i tyto rozměry jsou úctyhodné. Paralititani žili v Africe a to na stejném území jako Spinosaurus a Karcharodontosaurus.

Paralititan

Diplodocus longus

Délka do 35m

Nejnámější ze všech sauropodů žijící ve stádech na území Severní Ameriky. Dlouhý bičovitý ocas byl smrtící zbraní. Za Dipolodoka je v dnešní době považován i Seismosaurus. Protože tento dinosaurus je s Diplodokem téměř totožný jen je větší.

Diplodocus v Bratislavě