Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tato skupina dinosaurů začala být velmi populární po uvedení Jurského parku. Od té doby se však pohled na ně rapidně změnil.
 
Velociraptor
 
Díky filmům jako Jurské park byl Velociraptor zobrazován jeko 2 metry vysoký predátor s šupinatou kůží a vysokou inteligencí. Ve skutečnosti byl ale Velociraptor menší. Filmový se svými rozměry rovná spíše Deinonychovi. Velociraptor měl také po celém těle peří takže vypadal spíše jako pták než jako typický dinosaurus.
Velociraptoři z JP
 
Velociraptor v Plzni (ještě neopeřený)
 
Velociraptor (současná podoba)
Deinonychus
 
Tento dravec svými rozměry odpovídal filmovým Raptorům. Podobně jako jeho příbuzní i on je na starších rekonstrukcích zobrazován neopeřený. Zajímavé je že Velociraptor, Deinonychus a Saurornitholestes možná patřili k jednomu rodu dinosaurů a jelikož se používá jméno které bylo stanoveno jako první tak se možná budou tito dinosauři řadit pod rod Velociraptor.
Deinonychus v Gleichenbergu (ještě neopeřený)
 
Opeřená podoba Deinonycha
Utahraptor
 
Největší z Raptorů který mohl dosahovat až sedmimetrové délky. Byl představen v seriálu Putování s dinosaury. Byl tu zpodobněn jako inteligentní predátor lovící ve smečkách. Opět tu byl vidět se šupinatou kůží. Dnes se má zato že i jeho tělo bylo pokryté peřím. Jeho výška přesahovala dva metry.
Utahraptor podle Putování s dinosaury
 
Utahraptor s pernatou chocholkou
Pyroraptor
 
Obyvatel Evropských ostrovů který se proslavil v seriálu Planeta dinosaurů. Narozdíl od svých příbuzných není moc dobře znám ale zřejmě i on byl pokryt peřím a lovil ve smečkách. Mezi jeho kořist zřejmě patřili Iguanodoni ale mohl napadat i menší sauropody.
Pyroraptor
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Coerce : Blood pressure chart

(AnedeffexyIrox, 8. 10. 2018 8:42)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-tarif/

What is a bracing blood stress

(ATaisyLassesib, 30. 7. 2018 7:06)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-maroc-neuf/