Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ankylosaurus magniventris

Délka: 7,5 - 10 m

Býložravý pomalu se pohybující dinosaurus. Na zádech měl kostěný pancíř a trny které dokázaly zastrašit každého protívníka. Kdyby to nestačilo tak měl obrovský kyj na konci ocasu.

Ankylosaurus

Dacentrurus armatus

Délka: 6 - 10 m

Býložravec z rodiny stegosaurů žijící v Evropě. Narozdíl od svého Amerického příbuzného neměl na zádech pláty ale trny. Každý dravec si jistě rozmyslel na něj zaútočit.

Dacentrurus

Triceratops

Délka: 8 - 9 m

Nejznámější z Ceratopsidů žil v obrovských stádech na pláních. Smaci mezi sebou bojovali svými metrovými rohy. V ohrožení se stádo sekupilo a mláďata zůstala uprostřed.

Triceratops v Plzni

Diceratops hatcheri

Délka: 8 - 9 m

Rohatý dinosaurus příbuzný Triceratopse ale s jinak vypadající hlavou a chybějícím nosním rohem. Jeho styl života byl nejspíše podobný předchozínu.

Diceratops

Stegosaurus

Délka 8 - 9 m

Nejzámější Jurský dinosaurus hlavně díky svým plátům a ocasním trnům. Jeho pláty když se rozzuřil se nalily krví a vytvořily jistě velice zajímavé barevné divadlo. Jeho nepřáteli byli Allosaurus a Ceratosaurus.

Stegosaurus v Gleichenbergu

Tarchia gigantea

Délka 7 - 8,5 m

Asijský příbuzný Ankylosaura z dálky se mu velmi podobá. Jeho kyj ho chránil před Theropody jako Tarbosaurus. Svůj jídelníček si dokázal spestřit termity.

Tarchia

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář